Қонаев

Қонаев (2022 ж. мамырға дейін - Қапшағай) - Қазақстандағы қала, 2022 жылғы 8 маусымнан бастап Алматы облысының жаңа шекараларындағы (осы облыстан жаңадан құрылған Жетісу облысы бөлінгеннен кейін) әкімшілік орталығы. Қала еліміздің оңтүстігінде, Іле өзенінің жағасында орналасқан. Қалада су қоймасының жағасында жағажайлар және республикадағы ең үлкен ойын алаңы бар. Қала тұрғындарының саны 54 907 адамды құрайды.

Қапшағай су қоймасының жағасында, Іле өзенінің бойында, оның темір жол қиылысына жақын жерде, Алматыдан солтүстікке қарай 56 км жерде орналасқан.

Қалада Қапшағай су электр станциясы, өнеркәсіптік кәсіпорындар: Қапшағай фарфоры, Мостострой-Қапшағай, «Рыбпром» ЖШС, «АКРИЛАТ» ЖШС, «Полимерметалл-Т» ЖШС, «Жерсу Металл» ЖШС, «Кнауф Гипс» ЖШС, «Аян» ЖШС, оның ішінде бірнеше бірлескен кәсіпорындар бар.

Қалада 1 университет бар. Шетелдік студенттер саны - 0 адам.