Теміртау

Теміртау - Қазақстандағы қала, Қарағанды ​​облысында орналасқан Қала атауы қазақшадан «Темір тау» деп аударылған. Қала құраушы элемент - «АрселорМиттал Теміртау» АҚ Қазақстандағы ең ірі металлургиялық өндіріс. Қала тұрғындарының саны 171 880 адамды құрайды.

Теміртау - Қазақстан Республикасының ірі өнеркәсіптік және өнеркәсіптік орталығы. Қала құрылысы элементі - Қазақстандағы ең ірі металлургиялық зауыт - «АрселорМиттал Теміртау» АҚ. Бұдан бөлек, қаланың басқа да ірі және орта кәсіпорындары бар.

Қаланың көрікті жерлері: Орталық мешіт, Мәдениет сарайы, қалалық мәдениет және демалыс саябағы, қалалық тарихи-өлкетану мұражайы, Жас көрермен театры, Тұңғыш Президент тарихи-мәдени орталығы, Металлургтер, «Металлург» стадионы, Қысқы бақ және т.б. болып табылады.

Қалада 81 шетелдік студент оқитын 1 университет бар.