Виза Сұрақтары

Оқытушылар үшін

Іскерлік виза (B1) конференцияларға, симпозиумдарға, форумдарға, көрмелерге, концерттерге, мәдени, ғылыми, спорттық және басқа шараларға қатысушыларға беріледі; жиналыстарға, дөңгелек үстелдерге, көрмелерге, сарапшылар кездесулеріне қатысушылар; гуманитарлық көмекті сүйемелдеу; білім беру ұйымдарында дәріс оқу және сабақ өткізу үшін келген адамдарға; Қазақстан Республикасының білім беру ұйымдарында оқуды қоспағанда, жастар, студенттер және мектеп алмасу бағдарламаларының қатысушыларына.

В1 санатындағы бір мәртелік виза 90 күнге дейін, көп мәртелі В1 - 1 жылға дейін беріледі.

Электрондық виза (іскерлік санат) белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы ІІМ көші-қон қызметінің бөлімдерінде (ҚР ІІМ) берілген шақыру негізінде беріледі.

Іскерлік электронды визалар 18 мемлекеттің азаматтарына беріледі: Багамалар достастығы, Бермуда, Бурунди, Гондурас, Гренландия, Лаосс, Макао (Макао), Марокко, Ватикан, Виргин аралдары, Гаити, Камбоджа, Куба, Солтүстік Македония Республикасы, Никарагуа, Сербия, Черногория. , Оңтүстік Африка.

Шетелдіктер «Нұр-Сұлтан» және «Алматы» халықаралық әуежайларында өткізу пункттері арқылы жарамды электронды визаны қолдана отырып, Қазақстан Республикасының аумағына кіре / кете алады.

Электрондық виза Виза және көші-қон порталы (https://www.vmp.gov.kz/ru/services) арқылы беріледі.

Электрондық виза тек виза алушы үшін жарамды, еріп жүретін адамдарға қолданылмайды және ұзартылмайды. Жол жүру құжатын (төлқұжат) ауыстырған кезде электрондық визаны қайтадан алу қажет.

Жұмысқа орналасуға арналған виза (С3) еңбек қызметін жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасына баратын немесе Қазақстан Республикасында болатын адамдарға, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне беріледі.

Бір мәртелік С3 визасы 90 күнге дейін, көп мәртелік С3 визасы 3 жылға дейін немесе рұқсаттың әрекет ету мерзіміне беріледі.

Студенттер үшін

Білім алуға арналған виза (С9), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына, білім беру бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасының білім беру ұйымдарында оқитын адамдарға беріледі; сонымен қатар, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім, студенттер мен дайындық курстары үшін ұйымдастырылған алмасу бағдарламаларын, сондай-ақ олардың отбасы мүшелерін; Қазақстан Республикасына уақытша келген және Қазақстан Республикасының оқу орындарына визасыз режиммен келген этникалық қазақтар, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне беріледі.

Бір мәртелік виза 90 күнге дейін, көп мәртелік - 1 жылға дейін беріледі.

Визаның қолданылу мерзімін ұзарту сол санаттағы визаны беру арқылы жүзеге асырылады (http://adilet.zan.kz/rus/docs/V1600014531).

ҚР ІІМ келесі санаттағы визаларды ұзартады:

«C3» - бастапқы визаны алуға шақыру берген шақырушы тараптың және еңбек иммигрантына рұқсаттың бар болуы, егер мұндай рұқсат Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қажет болса. «С3» санатындағы визаны ұзарту рұқсаттың қолданылу мерзіміне, бірақ 3 жылдан аспайтын мерзімге жүзеге асырылады.

«C9» - білім беру саласындағы уәкілетті органның немесе Қазақстан Республикасында тіркелген білім беру ұйымының өтініші негізінде. Визаны ұзарту 1 жылға дейін жүзеге асырылады.

Визаны ұзарту туралы құжаттар отыз жұмыс күнінен бұрын және жарамды визаның мерзімі аяқталғанға дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынылуы керек.

Консулдық төлем:

Бір мәртелік виза және оны ұзарту - 80 АҚШ доллары.
Бірнеше мәртелік виза және оны ұзарту:

1 жыл - 200 АҚШ доллары;
2 жыл - 400 доллар;
3 жыл - 600 доллар

Виза алу үшін ұсынылатын құжаттар:

• 3,5 х 4,5 сантиметрлік өлшемдегі түрлі-түсті немесе ақ-қара фотосуреті бар визалық анкета;
  • Қазақстан Республикасының шетелдік мекемесіне виза алу кезінде Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігінде немесе Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінде тіркелген шақыру нөмірі, күні (виза алушыға шақырудың нөмірі мен берілген күні туралы шақырушы тарап хабарлайды) немесе виза санатын алушының өтініші (48 елдің азаматтары);
  • жеке басын куәландыратын құжат;
  • консулдық алымның төленгенін растайтын төлем құжатының түпнұсқасы.

Азаматтары «В1» санатындағы визаларға өтініш берген кезде шақыру қажеттілігінен босатылған экономикалық дамыған, саяси және қоныс аударатын тұрақты мемлекеттердің тізімі: 48 мемлекет: Австралия, Австрия, АҚШ, Бельгия, БАӘ, Болгария, Бразилия, Германия, Греция, Дания, Жаңа Зеландия , Жапония, Израиль, Иордания, Ирландия, Исландия, Испания, Италия, Канада, Катар, Кипр, Корея, Латвия, Литва, Лихтенштейн, Люксембург, Венгрия, Малайзия, Мальта, Монако, Нидерланды, Норвегия, Оман, Польша, Португалия, Румыния , Сауд Арабиясы, Сингапур, Словакия, Словения, Ұлыбритания, Финляндия, Франция, Хорватия, Чехия, Швейцария, Швеция, Эстония.

Визаны рәсімдеу мерзімі: барлық қажетті құжаттарды алған күннен бастап 5 жұмыс күні.