«Жаһандық аймақта: Қазақстан Болон процесі және ЕО жобаларында» халықаралық онлайн форумы

2020 жылғы 20-21 қазанда Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы «Аймақтағы ғаламдық: Қазақстан Болон процесінде және ЕО жобалары» атты Халықаралық форум өткізді.

Форумның мақсаты - Қазақстанның Болон процесіне қатысқан 10 жылдық нәтижелерін, Темпус және Эразмус + жобаларының нәтижелерін қорытындылау және жоғары білім беру жүйесін одан әрі дамытудың векторларын анықтау.

Іс-шараға 300-ден астам адам қатысты.

Іс-шараға қатысушылар: академиялық элита өкілдері, университеттер мен әлемге әйгілі қауымдастықтардың, мемлекеттік органдар мен қоғамдық ұйымдардың басшылары, еуропалық сарапшылар, оның ішінде Еуропалық Комиссия, Еуропалық Кеңес, Болон процесі хатшылығының (BFUG) өкілдері бар.

Іс-шара Zoom платформасында онлайн режимінде өтті.

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрі А.Қ. Аймағамбетов форумға қатысушыларды құттықтау сөзімен ашты.

Форумға Білім және ғылым вице-министрі М.М. Дауленов, республиканың жоғары және орта арнайы білім вице-министрі қатысты.

Өзбекстан У.Ш.Бегимқұлов, Еуропалық Одақтың Қазақстандағы Өкілдігінің ынтымақтастық бөлімінің басшысы Йоханнес Стенбаек Мадсен, Еуропалық Кеңестің білім бөлімінің бастығы Шур Берган, Еуропалық комиссияның білім, мәдениет, жастар және спорт жөніндегі бас директоратының бағдарламалық менеджері Адриан Вале, Болон обсерваториясы төрағасының орынбасары процесс (BFUG) Энн Кэтрин Айзекс, Магна-Карта Университеттері обсерваториясының бас хатшысы Дэвид Локк, сондай-ақ Орталық Азияның жетекші университеттерінің өкілдері және АҚШ, Түркия, Латвия, Польша, Болгария, Украина, Оңтүстік Корея және т.б. жоғары білім сарапшылары.

Вице-министр М.Дәуленов сөйлеген сөзінде Болон процесінің негізгі параметрлерінің сәтті жүзеге асырылуын атап өтті.

Соңғы жаңалықтар