Ақтау

Ақтау - Қазақстанның оңтүстік-батысында орналасқан қала, Маңғыстау облысының облыс орталығы. Қала Каспий теңізінің жағасында орналасқан. Климаты шөлді, жазда өте ыстық және құрғақ. Қала тұрғындарының саны 261 907 адамды құрайды. КСРО ыдырағаннан кейін Ақтау өткен ғасырда ашылған ескі және қазіргі мұнай-газ кеніштерін игеру орталығына айналды.

Ақтау - Қазақстанның стратегиялық маңызды порты, тұщытқышы бар бірегей қала. Шөл және қиын климаттық жағдайларға қарамастан, адам жерді қалпына келтіріп, оны мәдени және туристік орталыққа айналдыра алды. Қаланың көрікті жерлеріне маяк, Колумб Каравел ескерткіші, Ботаникалық бақ, Бекет-Ата мешіті, жергілікті жағалау, жергілікті мұражайлар, қорықтар, галереялар және т.б.

Қалада 470 шетелдік студент оқитын 1 университет бар.